ЛГБТ-фестиваль під час Великодня викликав суперечки в соцмережах

Рішення про проведення квір-кінофестивалю у Києві під час святкування Великодня викликало хвилю обговорень у соціальних мережах
Рішення про проведення квір-кінофестивалю Sunny Bunny у Києві з 18 по 25 квітня, що співпадає з одним з найулюбленіших релігійних свят українців – Великоднем, викликало жваве обговорення події серед користувачів соціальних мереж. Особливо гострою стала реакція віруючих українців, які вважають такий збіг неповагою до їхніх релігійних почуттів та традицій, проте є й ті, хто не бачить нічого поганого у проведенні запланованого заходу під час великодніх свят. Про це повідомляє «Главком».
Одним із резонансних дописів став пост користувача Facebook Андріяна Гутника, який висловив своє здивування щодо вибору саме великоднього тижня для проведення ЛГБТ-фестивалю. Він наголосив на тому, що християни готуються до найважливішого свята, а проведення подібного заходу в цей період є «відвертою наругою над почуттями мільйонів віруючих українців».
У своєму емоційному зверненні Гутник також висловив нерозуміння щодо того, чому не було обрано інший час для фестивалю, зазначивши, що «Україна ж велика, календар –довгий». Він закликав до поваги до сімейних та християнських традицій, наголошуючи на важливості базових цінностей для єднання суспільства.
Під постом Андріяна Гутника з'явилася велика кількість коментарів, що підтримують його позицію. Користувачі висловлюють своє розчарування таким рішенням організаторів фестивалю та закликають до перегляду дат проведення, щоб уникнути подальшої ескалації напруги в суспільстві. Однак є й ті, хто закликають українців дати одне одному спокій і не створювати зайвих конфліктних ситуацій та поважати вибір інших.
Під дописом організаторів фестивалю можна побачити здебільшого негативні коментарі:
Наразі офіційної реакції від організаторів кінофестивалю Sunny Bunny або представників міської влади щодо цієї ситуації не надходило. Проте, очевидно, що збіг дат проведення культурної події з важливим релігійним святом став чутливим питанням та викликав значний резонанс серед українців.
Про фестиваль
Цьогоріч, 18–25 квітня, у Києві пройде третій фестиваль квір-кіно Sunny Bunny. Головна програма фестивалю – міжнародний конкурс. До програми увійшли повнометражні ігрові фільми про ЛГБТКІ+ з усього світу, які розкривають тему квірності, досліджують тілесність, ідентичність, втрату, прийняття і протест.
Фестиваль пройде в кінотеатрі «Жовтень». Придбати абонемент можна за посиланням.
Які фільми покажуть на Sunny Bunny у 2025 році
Зокрема, до міжнародного повнометражного конкурсу обрали такі фільми:
- «Плоди опунції» (реж. Роган Парашурам Канаваде; Індія, Велика Британія, Канада, 2025);
- «Сауна» (реж. Матіас Брое; Данія, 2025);
- «Проковтнути ніч» (реж. Жонатан Вінель, Каролін Поджі; Франція, 2024);
- «В'єт і Нам» (реж. Мінь Куї Чуонг; В'єтнам, Філіппіни, Сінгапур, Франція, Нідерланди, Італія, Німеччина, США, 2024);
- «Сумні жарти», (реж. Фабіан Штумм; Німеччина, 2024);
- «Королеви драми» (реж. Алексіс Ланґлюа; Бельгія, Франція, 2024);
- «Чотири матері» (реж. Даррен Торнтон; Ірландія, Велика Британія, 2024);
- «Приплив» (реж. Марко Кальвані; США, 2024);
- «Нічне дійство» (реж. Філіпе Матцембахер, Марсіо Реолон; Бразилія, 2025);
- «Онлі Лав» (реж. Сіґурдур Антон; Ісландія, 2024);
- «Нескінченність» (реж. Войцех Пусь; Польща, 2024).
В межах фестивалю квір-кіно Sunny Bunny покажуть шість британських фільмів різних десятиліть: 1980-х, 1990-х та 2000-х. Окрім цього, фестиваль відкриє документальна стрічка «Королеви радості», створена із Суспільним Мовленням.
Повну програму можна переглянути за покликанням.
Варто додати, що минулого року організатори фестивалю «Квір-пропаганда Фест», анонсованого ГО «КиївПрайд» на Дні пам’яті жертв Голодомору (23–24 листопада) під тиском громадськості змушені були перенести подію. Тоді вони повідомили, що не знали про пам’ятні дні.
Нагадаємо, 41-річний священник Тернопільської єпархії ПЦУ Олексій Філюк став відомими завдяки своїм відео зі спростуваннями різноманітних поширених в народі церковних забобонів. Також він веде свій кулінарний блог на YouTube, а паралельно зі службою онлайн займається своїми обов’язками в рамках двох парафій – Шушківецької та Білозірської. Проте, навіть така новаторська служба має певні обмеження, розповів Олексій Філюк в інтерв’ю «Главкому». Наприклад, вінчати одностатеву пару він би не став.
Коментарі — 0